>"Utandıklarıma" açık mektuptur !!

>

Acaba şu son referandumda “evet” diyenlerin yastığa başını koyduklarında vicdanları rahatmı? İnsani duygulardan ziyade ulusal ve Milliyetçilik duygularını hani rüzgarın arkasında bıraktılar da, “ANDIMIZI ve İSTİKLAL MARŞIMIZI” n yasaklanmasına ses çıkarmıyorlar, bloglarında bangır bangır sahte demokrasi havarilerinin çığırtkanlığını yaparken, acaba “bizi biz yapan, bu Cumhuriyet’in, Atatürk ün emaneti, oan bu değerleri, hilafet ve şeriat özlemi (onlara göre ileri demokarsi) uğruna yasaklanırken neden suskunlar acaba? Söylecek sözleri, bakacak yüzlerimi yok yoksa bıyık altından tebessümlerinimi saklıyorlar, yoksa oyuna geldiklerinin mahcubiyetinden doğan utançlamı suskunlar. 
Şimdi mesut ve bahtiyarmısınız, daha mı demokrat oldunuz, daha mı medeni oldunuz, daha mı insan oldunuz. Yazıklar olsun sizlere. İsyanım bütün bu çirkinlikleri “yapandan” çok “yaptıranlara” bu yüzden “yaptıran” şahsiyetler olarak sizlerden utanıyorum. Ancak sanmayın ki, emellerinize ulaşacaksınız, Hiç bir güç ve sahtekarlıklar ve sahtekarlar bunu başaramıycak. Türk’üm demenin, artık suç sayıldığı zamanda, Türklüğünden , Andından ve Marşından utanan, böyle bir zihniyetin arkasına sığınan hainlerin bu Vatan da yerleri yok. Birgün tarih sizden de hesap soracak, ama ondan önce bu halk soracak. Oylarınızla ve tepkisizliğinizle bu duruma getiren sizlersiniz. Bu size açık itham ve düşüncedir. Sizden ve hiç kimseden de korkmuyorum. 
Ayrıca, kaç kişi, bu milli eğitim şurasın da alınan kararlardan habersiniz, akmerkez de statünüze yakışır şekilde alış veriş yapmaktan, davet sofraların da, kekler börekler eşliğinde magazin icra etmekten, yorumlarda mesajlarda yağdanlık misali geyik muhabbetlerin den başınızı kaldırıp, bihaber olduğunuz bu kararlardan kaç kişi haberdar yada kaç kişi bunu bilipte susuyor. Yazık, birgün bu duyarsızlığınız yada korkaklığınız, çocuklarınıza vereceğiniz hesapla size geri dönecek.
Bugün bu ülkenin kurucusu Atatürk ün ölüm yıl dönümü, eminim hala buna sevinen nice şahsiyetler var. Gün geçtikçe çoğalan Atatürk ve Cumhiryet düşmanlığı, ve bunlara çanak tutan peşkeşçiler, şakşakçılar bir kaç edebi kelimelrden oluşan formalite “kutlama mesajları”yla bu işi geçiştirseler de, gercek vatansever ve aklı selim insanlar hala bu büyük önderin yokluğunda “minnet,hüzün ve özlem” hissetmektedir.a
Düşünüyorum da, böylesine fedakar, sadece halkını düşünen, halkla iç içe olan, vatandaşına bağırıp çağırmadan, ona hakaret etmeden, onun derdini dinleyip, onun seviyesine inip şefkatini saygısını esirgemeyen insan gibi insana nasıl bu kadar düşman olunabilir. Bunun cevabı aşikar ama bunları yazarak prim vermek istemiyorum ama şunu hatırlatayım, sanırım bu düşmanlar şunu unutttular, bu “insan” olmasydı şu anda dedeleriniz nineleriniz ya Fransız ya İtalyan ya Rum olucaktı, bunu hatırlayarak belki içine düştüğünüz hezeyandan sıyrılırsınız. 
Bugün belki çok ağır konuştum, birilerini kırmak hakaret etmek değil amacım, eğer öyle olduysa da kusurbakmayın ama gercekler acıdır diyeceğim. Çünkü içinde bulunduğumuz durumdan daha ağır olamaz. 
Ulu önderimize Allah Rahmet eylesin diyerek, saygımı özlemimi bir kez daha dile getirmek istiyorum. Ve herşeye, herkese inat “NE MUTLU TÜRKÜM” diyorum.

Dipnot; borsanın, bankaların, yabancıların elinde. tüpraş, telekom, tekel, petkim, erdemir, liman işletmeleri, elektrik dağıtım, sümerbank, eti maden işletmeleri satıldı..şimdi 52 adet baraj satışta. rahat uyu atam !!!

Reklamlar

8 Yanıt to “>"Utandıklarıma" açık mektuptur !!”

 1. uysalanne Says:

  >kalemine, eline sağlık canım Ulu önderimize Allah rahmet eylesin. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!

 2. frambuazlı ruh pastasıyım Says:

  >memleketi sattilar, ruhlarini sattilar, oylarini sattilar. satilmislarin diyari buralar.rahat uyu da diyemiyorum. bundan gayrı bize rahat uyku yok…

 3. ÖRGÜÇANTAM Says:

  >yüreğine sağlık canım benim şu an facede ATAmızın gerçek cenaze töreninin videosunu paylaştım inanılmaz bir duygu seli içindeyim. yazdıklarına katılıyorum.Maalesefki yerli malı diyeceğimiz hiçbirşey bırakmadılar. bizlerin sesi çıkmadığından değil sesimize ses olsun diye seçilenlerin basiretsizliğinden . bu ülkeyi bu hale getirenler ,kim olursa olsun aldıkları nefes bile haram onlara. müslümanım deyip Hak adaletine bile saygısız yaşayanlar çoğaldı.İçimdeki umutlar sönmüş değil ama çok üzgünüm .

 4. celebi74 Says:

  >diline sağlık eline sağlık gönlüne sağlık sbah beri işimi bıraktım bu başka günlerde gündem gündem yazılar yazanların yandaş değilim gündemi takip ediyorum diyenlerin bloglarına baktım.. fasafiso yazılardan başka birşey göremedim.. minnetsiz olduklarını gösterdiler işte.. allah yolumuzu açık etsin! özünü atasını inkar edenlerden toplumumuzu temzilesin.. dini önderini bile inkar edip başkalarının eteklerine sarılanlardan toplumumuzu temizlesin! cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkacağız! atam sen huzur içinde uyu, ülke satılıyorda gücümüz yetmiyor dur demeye.. uyansın artık bu halk! uyansın bak avea bile satıldı telekom almış, telekom kimin? başkasının…!!!!!! kar edip götürsünler kendi ülkelerine! bizde üretmekten vazgeçip sadece tüketelim! elli çeşit ayakkabı alalım ama bir sökük çorabımızı dikip ikinci kez giymeyelim.. domates bahçesini kurutup ithal edelim dışardan.. kar edeceğiz diye mısır getirtelim dışardan her köşe başında satalım çok para kazanalım sonrada gdo şüphesi ile üzerlerine yerli mısır diye yazalım, yapalım yapalım herşeyi yapalım yeterki kar edelim! ama toprak ülke insanıma ne oluyor bilemeylim, tüketim toplumu oldukya onlarıda tüketelim!! bitirelim hiç kalmasın!!!

 5. ŞÜKRAN Says:

  >Ne kadar haklısın, o kadar çok isterdim ki senin gibi haykırabilmeyi içimdekileri korkusuzca dökebilmeyi..Yazamasamda metroda, otobüste, yolda fazlasıyla uyguluyorum. Atam herşeye rağmen senin çizdiğin yoldan sapmayacağız. Çocuklarımda o sevda ile büyüdüler, ruhun şadolsun. Güzel arkadaşım bloğunu izlemek benim için bir onurdur. Görüşmek üzere sevgiler saygılar.

 6. elifin terazisi Says:

  >Ay tüh bana bu yazıyı kaçırmışım, ben de imzamı atarım bu yazının altına

 7. GÜL'ÜMSE Says:

  >Sevgili Hobibox benimde hislerime tercüman oldunuz..çok yazık…Atatürk'ün bu millete verdiği güzellikleri ne yazıkki gençlerimiz göremiyor veya görmek istemiyor..ama bizler inatla Atamızın yolundan gidip,bize onu unutturmak isteyenlere hep şunu tekrarlıyacağız..Unutturamaz seni hiç kimse…heryerde sen herşeyde sen..bilmemki nasıl söylesem..Sevgiyle kalın..

 8. mügepolat Says:

  >"Benim nacizvücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktir."Mustafa Kemaller tükenmez….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: